background

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Ferdi Kaza Sigortası

Hayatın ne zaman ve ne getireceğini bilmek zor. Peki, kaza gibi hayatın kötü sürprizlerine karşı kendinizi ve ailenizi güvenceye almaya ne dersiniz?

Hayat, çeşitli sürprizler ile bizi olumlu ya da olumsuz etkileyebilir. Çeşitli haberler ile mutlu ya da mutsuz olabiliriz. Mutlu olmak elbette herkesin dileğidir ama beklenmedik kötü olaylara karşı hazırlıklı olmak da şart! Hayatın kötü sürprizlerinden daha az etkilenmek için ise ferdi kaza sigortası yaptırmak en doğru yollardan biri. Ferdi kaza sigortaları, teminatları doğrultusunda, bir kaza sonucunda ihtiyaç duyulabilecek tedavi masrafları için ya da maluliyet, vefat gibi durumlarda devreye girebilir.

Ferdi Kaza Sigortası Nedir?

Ferdi kaza sigortası temel olarak, karşılaşabileceğiniz kazalardan sonra vefat etmeniz durumunda ailenize, maluliyet ya da yaralanma gibi durumlarda ise size maddi destek sunar. Ferdi kaza sigortaları sayesinde zor anlarda, aileniz ya da siz maddi problemler ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Poliçe çeşitlerine göre aileniz ve siz, kaza sonucu vefat ya da kaza sonucu maluliyet gibi farklı teminatlardan yararlanabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler: Ferdi Kaza Sigortası Neleri Kapsar?

Ferdi kaza sigortası çeşitlerinin teminatları çeşitlilik gösterir. Teminatların sayısına ve özelliklerine göre kapsam genişler ya da daralır. Maddi olarak kendinizi güvende hissetmeniz için bilmeniz gereken en önemli nokta, teminatlardır. Dilerseniz bunlardan en bilinenlerine biraz daha yakından bakalım.

  • Kaza Sonucu Vefat Teminatı: Ferdi kaza sigortası ürünlerinin en temel teminatı; eskilerin deyimi ile ferdi kaza sigortalarının alametifarikasıdır. Kaza sonucu vefat etmeniz durumunda, poliçede belirlenen tutar ailenize ödenir ve maddi destek sağlanır.
  • Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı: Ferdi kaza sigortası çeşitlerinde vefat teminatından sonra en sık karşılaşacağınız teminattır. Kaza sonucu sakat kalmanız durumunda, poliçede belirlenen tutar size ödenir.
  • Tedavi Masrafları Teminatı: Adından da anlayacağınız gibi kaza sonucu oluşacak yaralanma ve benzeri durumlarda, hastane masraflarını karşılayan teminattır. Bazı ferdi kaza sigortası seçeneklerinde bulunur. Bu nedenle bu teminattan yararlanmak istiyorsanız, poliçenizde bulunduğundan emin olmanız gerekir.
  • Hastane Yatış Teminatı: Tıpkı tedavi masrafları teminatı gibi çok sık karşılaşılmayan teminatlar arasındadır. Bu nedenle de teminattan yararlanmak istiyorsanız, seçtiğiniz ferdi kaza sigortası ürününde bulunduğundan emin olmanız gerekir. Kaza sonucu hastanede kalmanız durumunda devreye girer ve hastane masraflarınızı poliçe doğrultusunda karşılar.

Bunlar dışında ferdi kaza sigortası seçeneklerinde; istem dışı işsizlik teminatı ile kırık ve yanık teminatı gibi farklı teminatlar bulunur.


Hemen Ferdi Kaza Sigortası için Online Teklif Al

Çözüm Ortaklarımız